Martin Pětvalský - reference

Všem autorům velmi děkuji za jejich laskavost a čas. Jména jsou uvedena dle přání autorů.

Mgr. Petra Gherbetz

módní návrhářka a majitelka / City Folklore

V Lotosu jsem začínala a musím říci, že jsem v tomto studiu, konkrétně od Martina, dostala ten nejlepší základ. Neustále upozorňuje i na ty nejmenší detaily pozic, jejich benefity a naopak Vás upozorní na to, co je špatně. Díky tomuto vím, tedy tuším a hlídám si, kdy a kde co doladit. Má zkušenost je, že toto se děje v jiných studiích minimálně. Klade důraz na dech, správné provedení a rovnováhu všech elementů. Chodím tam dodnes a v kombinaci s jinými studii a dynamičtějšími hodinami jinde je to geniální kombinace, rozšiřující obzory mé praxe. Stále vnáší do lekce nové prvky, hodiny nikdy nejsou stereotypní a stejné. Hodiny spíše komornějšího charakteru. S oblibou využívá pomůcek. Největším plusem, co činí Lotus výjiměčným, je snaha o dokonalé provedení pozic, samozřejmě s přihlédnutím k možnostem jedince.

Jan Jůzl

spolumajitel / Club Dock

K Martinovi do Lotosu chodím už řadu let. Zprvu kvůli tělu (prostě si dát do těla a řádně se protáhnout), později pro celistvost přístupu k józe (meditace, dech,...). Mně osobně naprosto vyhovuje přístup, který Martin uplatňuje - dokáže se vcítit do nejmenších detailů a hnutí v těle a popsat je tak, že si každý pohyb dokonale procítím (žádná mechanika, žádná gymnastika na sílu). Jeho lekce také nejsou zatíženy esoterikou, která prosakuje na jiných lekcích. Já osobně bych neměnil - více individuální a procítěný přístup snad ani nelze chtít/najít. Z lekcí jógy v Lotosu se pro mě stal pevný základ týdne, kolem kterého se točí ostatní plány :)

Dita

umělkyně

Martinovy lekce stojí za to - soustředěně a důsledně vysvětluje pozice, nespěchá, hlubší vrstvy jógy odkrývá během lekcí postupně. Stačí mu hodina a půl, aby se člověk rozpomněl na propojení dechu, těla a mysli. Má dar zprostředkovat zcela specifickou zkušenost a moudrost, kterou jóga nabízí. Učitelů jógy podle Iyengara je v Ostravě jako šafránu a neobjevila jsem pro sebe lepšího, než je Martin. Studio Lotos je vybaveno pomůckami, je čisté, voní...

Jan L.

vědec a VŠ pedagog

Jóga s Martinem v Lotosu je má oblíbená část týdne. Člověk nejen příjemně protáhne tělo, ale prohloubí dech při dechových cvičeních a při relaxaci si odpočine i hlava. Martin je jogín každým coulem, ze těch mnoho let, co k němu chodím, tak je vidět jeho duchovní růst, prostě tím žije a posouvá se dál. Jeho lekce jsou v Iyengarovské tradici, takže pracuje s pomůckami pro maximální účinky cvičení a lepší přizpůsobení se různým úrovním.

Libor Habrnál

projektant

Návštěvuji kurz jógy s Martinem již přes deset let. Jsem maximálně spokojený. Kurz je zaměřen jak na posílení spirituální úrovně tak na posílení vnějších a vnitřních svalů. I přes sedavé zaměstnání jsem nikdy neměl problémy se zády. Jóga s Martinem je celoživotní cesta udržení těla a mysli v rovnováze v dnešní napjaté době.

Irma F.

důchodkyně

Doporučuji všem, kteří mají rádi precizní kvalitu! Martin vede lekce se zájmem o osobní
potřeby začátečníka i pokročilého, se znalostí těla i duše.

Sváťa H.

psycholožka, dnes důchodkyně

Na lekce s Martinem jsem začala docházet v době, kdy už jsem měla řadu zkušeností s různými lektory od nás i ze zahraničí (Leszek Mioduchowski - Polsko, Daniela - Francie, Claus Grzesch - Německo, lektoři z Prahy i odjinud). A kdyby se mne někdo zeptal, koho bych preferovala, byl by to Leszek a právě Martin P. Na Martinovy lekce docházím moc ráda, protože každá je jiná, nápaditá, neopakující se, promyšlená. Nejde o gymnastiku či postup lekcí podle knih. Vyhovuje mi jeho přístup, schopnost vysvětlit, Martin vždy klade důraz na detaily a respektuje možnosti jednotlivců při zvyšování náročnosti ásán.

Michaela a syn Bruno 13 let

psycholožka, student

M: Jóga s Martinem je vyvážením jinové a jangové energie, náročnější, pro celkové zdraví velmi přínosná v krásném prostředí Lotosu. Těším se, až nám zase vyjde společný čas znovu se společně se synem protáhnout.

B: K Martinovi chodím na jógu rád, opravuje mě tak, abych jógu dobře uměl, mamce už to jde.